Final | |||
1. | 74 | Jouko Leppala / Helja Leppala | Step, FIN |
2. | 77 | Jozsef Kranicz / Erika Dobo | DanceStation TSE, Budapest, HUN |
3. | 70 | Ivone Donello / Daniela Pupin | Italy, ITA |
4. | 59 | Jukka Leppanen / Tiina Siniketo-Leppanen | Nicks Dance, FIN |
5. | 54 | Peter Gleiszner / Sabine Zwick | Allegro, AUT |
6. | 41 | Romualdas Joksas / Ilona Joksa | Timšana DS, LAT |
3. Round | |||
7. | 82 | Gerhard Baier / Ingrid Cloos-Baier | TC Brillant Berlin e.V., GER |
8. | 64 | Kalle Koski / Marjo Koski | Oikea Rytmi, FIN |
9. | 56 | Hannu Kolehmainen / Pirjo Kaskisola | Vakita, FIN |
10. | 76 | Robert Dub / Sylvia Schaefer-Nouza | 1. wiener TSK Schwarz-Weiss, AUT |
11. | 60 | Vesa Karhunen / Ritva Karhunen | Rolling, FIN |
12. | 73 | Andres Joeleht / Anu Joeleht | Master, EST |
2. Round | |||
13. | 81 | Michael Pauser / Claudia Molecz | TC Allegro, AUT |
14. | 83 | Yauhen Zhukau / Iryna Zhukava | Vega, BLR |
15.-17. | 33 | Ari Hinttu / Marika Bostroem | Rolling, FIN |
15.-17. | 75 | Marek Guzikowski / Joanna Guzikowska | Focus Olsztyn, POL |
15.-17. | 88 | Stanislovas Cesonis / Ramune Jurciukoniene | Kaspinas, LTU |
18. | 63 | Anatoly Lesnikov / Tatiana Lesnikova | Akcent, RUS |
19. | 79 | Wieslaw Jankowski / Maria Jankowska | Jantar Elblag, POL |
20. | 78 | Juergen Lueders / Karin Lueders | TC Royal Oberhausen e.V., GER |
21. | 87 | Taivo Lillo / Marina Lillo | Crause TK, EST |
22. | 55 | Jorma Liflander / Hannele Valkonen | Mikkelin Urheilutanssijat, FIN |
23. | 72 | Jurij Taurinskas / Liudmila Taurinskiene | Ratuto, LTU |
24. | 85 | Gintautas Mikuciauskas / Rita Mikalauskiene | Palangos student club, LTU |
1. Round | |||
25. | 86 | Toivo Purde / Mare Sokolova | Emerald, EST |
26. | 65 | Pentti Ikonen / Tarja Ikonen | Vakita Vantaa, FIN |
27. | 148 | Aleksandr Orlov / Olga Orlova | Bomond, RUS |
28. | 52 | Juris Strazdins / Inara Strazdina | Vecriga, LAT |
29.-30. | 50 | Klaus Wendl / Ruth Wendl | TSC Allegro, AUT |
29.-30. | 80 | Harijs Zablockis / Nalda Zablocka | "Deju Studija ""7"", LAT" |
31. | 48 | Giora Cenciper / Marina Cenciper | Dance line, ISR |
32. | 29 | Sauli Kurjessuo / Pirjo Kurjessuo | Finland |
33.-35. | 57 | Tommi Rainola / Sirpa Kovaniemi | DSC Oulu, FIN |
33.-35. | 61 | Mait Pihelgas / Merle Pihelgas | TK Ritmo, EST |
33.-35. | 68 | Jueri Turjakas / Maret Lina | Tango, EST |
36. | 66 | Henning Tonsberg / Marianne Eklund | Alemana Danceclub, SWE |
37.-38. | 84 | Maris Vidauskis / Aira Vidauska | Rihtera Deju skola, LAT |
37.-38. | 67 | Miroslaw Pestka / Ewa Pestka | Progress Kwidzyn, POL |
39. | 99 | Johannes Org / Natalja Org | Crause Tantsukool, EST |
40.-41. | 53 | Siim Saaret / Lilli Saaret | Ritmo, EST |
40.-41. | 58 | Ferdinand CE Vogelaar / Elisabeth WM Vogelaar-van Dommelen | Allemansrätten dansklubb, SWE |
42. | 51 | Henn Parn / Maia Sepper | Ritmo, EST |
Remarks :